fanfiki tolkienowskie
Komentarze do Powinność
Reviewer: die Otter (Podpis) · Date: 2011-01-18 21:48 · On: Rozdział 1

Prawdopodobnie jako jedna z niewielu osób naprawdę czuję sympatię do Denethora. Szczególnie kiedy zobaczyłam to, co zrobiono z niego w filmie, tym bardziej starałam się zrozumieć tego bohatera. Tobie udało się to doskonale, co bardzo mnie cieszy. Czuję się niemal jakby ocalony został honor kogoś mi bliskiego. Kupuję Twojego Denethora w całości i naprawdę gratuluję Ci tego tekstu.

Odpowiedź Autora:Dziękuję. Denethor jest dla mnie jedną z tych postaci Legendarium, którym trzeba przyjrzeć się bliżej, niejako wyjść poza pierwsze wrażenie.:

Reviewer: Ariana (Podpis) · Date: 2011-01-14 20:49 · On: Rozdział 1

Krótko, dosadnie. Napisałaś tak, że tekst wbija w fotel nacechowaniem emocjami i prawdziwością. Nigdy dokładniej nie przyglądałam się Denethorowi, bo po prostu mnie nie interesował. Ot, był, widziałam obiektywnie patrząc złożoną postać, ale subiektywnie nie zwracałam na niego uwagi. Ty w tak krótkim tekście pokazałaś Denethora w momencie, gdy rozumie, co zrobił z nim Nieprzyjaciel, jak bardzo go zmienił. Pokazujesz Denethora, który się osądza i skazuje. To jest przeraźliwie smutne i jednocześnie przeraźliwie prawdziwe. I to mi sie właśnie w tym tekście najbardziej podoba. A dodatkowo biorąc pod uwagę to, co się ostatnio stało, jeszcze bardziej skłania mnie do myślenia o powodach samobójstwa.

Gratuluję świetnego tekstu :)
Ariana

Musisz zaloguj się (zarejestruj się) by skomentować.