fanfiki tolkienowskie
Komentarze do Korowód
Reviewer: Niuchaczaus (Podpis) · Date: 2010-06-13 12:33 · On: Rozdział 1

Niesamowity, dziwny, bardzo impresjonistyczny tekst. Pozornie lekki, a ostry, jednocześnie ciepły i groźny, niepokojący. Elfi. Jeden z nielicznych, które bardzo, bardzo skutecznie wbijają w pamięć właściwy obraz Legolasa. Elfia bliskość ze światem, z każdym jego elementem, odbieranie go każdym zmysłem, i elfia obcość wobec ludzi. Radość, ten "złoty pył", i smutek, i niezrozumiała do końca tęsknota. Poczucie, że chociaż elfowie mają nieskończenie wiele czasu na naprawianie błędów, muszą podejmować decyzje. Te nieodwołalne i na wieczność. Tutaj jest fabuła, nie w samym tekście, a jakby za nim. Może tak właśnie wyglądają gwałtowne wydarzenia, upływ czasu i zmiany, kiedy postrzega je elf. Może.
Opis snu -niesnu jest przepiękny. A te słowa:
"(Co noc szybujesz na skrzydłach mew, a potem długo, długo spadasz na rozgrzany, biały piasek.) "

długo za mną chodziły po przeczytaniu tekstu. Może ze względu na jednego z Feanarionów, a może z jakiegoś innego powodu.
Na pewno jeszcze wrócę, żeby się w ten tekst zagłębić, wsłuchać, zrozumieć. Jest tego wart.

Pisz dalej, proszę.

Reviewer: Tina Latawiec (Podpis) · Date: 2009-10-20 20:44 · On: Rozdział 1

Chyba nie mylaa, e pozostawi twj tekst bez komentarza, moja droga? Jak zwykle nic konstruktywnego powiedzie nie bd w stanie, ale cokolwiek napisa musz.
Wiesz, e to nie jest wedug mnie najlepsze spord twoich opowiada. Po prostu temat, ktry wybraa jako do mnie nie trafia. Nie potrafi tego poczu, przej si tym. Ale jeli chodzi o wykonanie, jestem zachwycona. Mwiam ci ju, e uwielbiam twj styl, prawda? Cudownie piszesz. Tak wyraziste opisy, tak ujmujcy nastrj, e a si chce czyta wicej i wicej. Twoje utwory czytaabym z przyjemnoci, nawet gdyby byy zupenie bez fabuy. Tak wic jeli chodzi o wykonanie, nie mam adnych zarzutw. Moe jedynie to, e nadal nie zdoaam wyduma, czemu umiecia niektre fragmenty w nawiasach. Moim zdaniem normalnie byoby rwnie dobrze.
Podsumowujc - bardzo dobry tekst, cho musz przyzna szczerze, e spodziewaam si po tobie lepszego pomysu. Lecz i tak gratuluj.

T.L.

PS: I za c ta dedykacja dla mnie?

Odpowied Autora::

Musisz zaloguj się (zarejestruj się) by skomentować.