fanfiki tolkienowskie
Komentarze do Kwiat Morgulu
Reviewer: Niuchaczaus (Podpis) · Date: 2010-08-20 18:08 · On: Prolog

I zamyślenie tylko jest, a łez
nie będzie, nim się nie odnowi
w ruinach kwiat, a w ciele człowiek
i pod stopami śniegu chrzęst.

(Baczyński - "Wieczory")

Chciałabym napisać więcej, ale nie umiem. Myślę, że ten fragment na razie wystarczy za komentarz.

Reviewer: Tici (Podpis) · Date: 2010-01-12 22:21 · On: Przez bramę tajemnic

Są takie fanfiki, które, jakby to wyrazić, stanowią klasę samą w sobie. I są tacy autorzy. Obdarzeni niezwykłym wyczuciem co do Śródziemia. Zaś ja, jako Bibliotekarz, mogę się tylko cieszyć, gdy jeden z nich pojawia się tutaj i zamieszcza swój tekst. A jeszcze bardziej cieszę się, gdy ten tekst otrzymuje kontynuację i opowieść snuje się dalej.
Weny zatem życzę! I dziękuję, że się zdecydowałaś zamieścić w Bibliotece ten rozdział.

Odpowiedź Autora::

Reviewer: Ariana (Podpis) · Date: 2010-01-12 22:08 · On: Przez bramę tajemnic

Już koniec? Zair, twoje opoiwadanie jest niesamowicie wciągające. Wprowadziłaś wątek Czarnoksiężnika, co przyznam, że na początku wydało mi się baaardzo, bardzo dziwne. A potem wciągnęłam się i zżera mnie obecnie ciekawość, co będzie dalej. Co takiego główna bohaterka i Ankaon odkryją w dawnej siedzibie Czarnoksiężnika? Właśnie... Jak ma na imię główna bohaterka?
To, co chyba najbardziej mi się podoba, to podejście do Śródziemia z perspektywy badacza, archeologa. Niejako każdy z nas, kto zaczyna wgłębiać się w świat Tolkiena, jest takim badaczem. Zwłaszcza, jak potrzebuje wyszukać drobiazgi niezbędne do fanfika. I Ty w swoim tekście malujesz nam obraz Śródziemia trochę z naukowego punktu widzenia, jednocześnie przeplatając to z tajemnicą, która pobudza wyobraźnię.
Co z ciągiem dalszym? Co kryje się na końcu tych schodów? To okrutne, żeby tak urywać w połowie.
Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy
Ariana

Odpowiedź Autora::

Reviewer: Nifrodel (Podpis) · Date: 2008-06-14 13:33 · On: Prolog

Bardzo smutne opowiadanie, osobiste i przejmujce...I naprawd przejmuje blem...Chyba dlatego wol wiersz...ktry jest kwintesencj opowiadania ale bez szczegw, tylko wspomnieniem emocji...Smutkiem ale piknym smutkiem, podczas gdy dosowno opowiadania oplata smutkiem bolesnym...

Reviewer: fal (Podpis) · Date: 2008-05-30 14:20 · On: Prolog

Niezmiennie nie umiem dobra sw, eby opisa wraenia. Najprociej byo mi je "ukry" w wersach, wic... jak wiesz... moim komentarzem pozostaje wiersz, ktry powsta po pierwszej lekturze Prologu KM :) i wszystko dobre, co dziao si pniej :)
Hannon Le!

Musisz zaloguj się (zarejestruj się) by skomentować.